Twarz trójkątna

 

Na koniec została nam twarz trójkątna – w tym przypadku ważne jest złagodzenie rysów, dlatego wybierz okulary z oprawkami o zaokrąglonej dolnej krawędzi lub zupełnie okrągłe. Odpowiednie będą te z delikatną obwódką i prostą pozioma linią, noszone niezbyt wysoko.

Twarz okrągła

 

Osoby o okrągłej twarzy powinny wybrać okulary o kanciastych i prostych kształtach z wydłużonymi szkłami. Tylko w ten sposób są w stanie zmniejszyć wrażenie krągłości, czy może wręcz pulchności buzi. Ważne, żeby oprawki były delikatne, chociaż w tym przypadku możesz zaszaleć kolorem. Wybierając oprawki w ciemnym, wyrazistym kolorze, wysmuklisz twarz.

Twarz owalna

 

Twarz owalna jest faworytką urody, ponieważ – przynajmniej w przypadku okularów – pasuje do niej zdecydowana większość oprawek. Więc jeśli Twoja twarz ma owalny kształt, możesz pozwolić sobie na każde okularowe szaleństwo.

 

Twarz podłużna

 

Dla twarzy podłużnej istotne jest uzyskanie optycznego zmniejszenia wydłużenia, dlatego wybieraj oprawki lekko zaokrąglone, ale nisko osadzone, tak aby linia okularów wypadała mniej więcej w połowie wysokości twarzy.

 

Twarz kwadratowa

 

Jeśli masz twarz kwadratową, wybierz okulary lekko zaokrąglone. Najlepiej, żeby były zaokrąglone u dołu, wtedy odwróci to uwagę od żuchwy. Górna część oprawki powinna ułożyć się na linii brwi, dzięki temu optycznie wydłużysz linię szczęki. A w przypadku osób z wysokim czołem okulary umiejscowione na linii brwi optycznie je skracają.

Dobór okuarów

Za każdym razem zadajemy sobie to pytanie przychodząc po okulary do salonu optycznego.

Czym się kierować przy ich wyborze, jaki wybrać kształt, fason, kolor …. ?

 

Oto kilka rad, które na pewno pomogą Państwu w dokonaniu właściwego wyboru. Okulary powinny być nie tylko ładne i praktyczne, ale przede wszystkim odpowiednio dobrane do kształtu twarzy. Dóbr oprawki do kształtu twarzy jest nie lada wyzwaniem.

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, uruchomiliśmy możliwość płatności kartą w naszych salonach.


Idąc do nas nie musisz już szukać bankomatu! 

 

Będzin-Grodziec, 
mjr B. Zagórnego 23a

(ZBOWiD)

 

tel. 32 360 29 04

Dąbrowa Górnicza,
ul. Królowej Jadwigi 52a

 

tel. 32 268 32 65

 

Dąbrowa Górnicza,
ul. Żeromskiego 2.

Przychodnia QMEDIC

 

tel. 505 389 243

Wojkowice, 
ul. Sobieskiego 286

 

tel. 512 435 688

Wojkowice, 
ul. PCK 1 (przychodnia)

 

tel. 32 360 29 04