09 sierpnia 2017

Okulary

korekcyjne

Okulary

dla dzieci

Okulary przeciwsłoneczne

Okulary

progresywne

Okulary

fotochromowe

​​​​Akcesoria

i dodatki

Filtr fotochromowy to taki, który w zależności od nasłonecznienia, przepuszcza światło w różnym stopniu (soczewki przyciemniają się bądź rozjaśniają). Umożliwia prawidłowe widzenie zarówno w warunkach intensywnego, jak i niedostatecznego naświetlenia. Filtry z fotochromem stosuje się w okularach korekcyjnych. To dobra opcja dla osób z wadą wzroku, które chcą jednocześnie chronić swoje oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV.

 

Jak chronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV i olśnieniem słonecznym? Nadmiar promieni słonecznych szkodzi oczom i jest przyczyną wielu schorzeń, od prostego uczulenia aż do zmian onkologicznych. Liczne badania wykazują bliskie powiązania pomiędzy ekspozycją na UV i patologiami oka (m.in. katarakta).

 

Ciekawym rozwiązaniem dla osób poszukujących okularów przeciwsłonecznych, których można używać również w pomieszczeniach są soczewki fotochromowe lub barwione.

 

Jeśli na soczewki fotochromowe nie oddziałuje promieniowanie UV (a tak jest, kiedy przebywamy w pomieszczeniach) są przejrzyste, jak zwykłe soczewki korekcyjne. Pod wpływem UV, a więc kiedy wychodzisz na zewnątrz, zaciemniają się na kolor brązowy, szary lub grafitowozielony. Kolor, na jak będą się zabarwiać Twoje soczewki wybierasz przy zakupie.

Poszczególne marki soczewek fotochromowych różnią się między sobą stopniem maksymalnego zaciemnienia, szybkością, z jaką zaciemnianie i rozjaśnianie zachodzi, wrażliwością procesów na temperaturę otoczenia i odcieniem, na jak się zaciemniają.

 

Polecamy zaawansowaną technologię dla wymagających:

http://www.transitions.com/pl/

 

Fotochromowe soczewki okularowe Acclimates – Polecane dla użytkowników, którzy poszukują dobrych rozwiązań w korzystnej cenie. Charakteryzują się one nieznacznie dłuższym czasem reakcji na promienie UV oraz nieco niższym poziomem zaciemnienia w porównaniu do soczewek Transitions®.

 

Oferujemy je osobom nie wymagającym korekcji wzroku, krótkowidzom, dalekowidzom i prezbiopiom. Soczewki Acclimates można wybrać w kolorze szarym lub brązowym.

 

 

Okulary fotochromowe

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, uruchomiliśmy możliwość płatności kartą w naszych salonach.


Idąc do nas nie musisz już szukać bankomatu! 

 

Będzin-Grodziec, 
mjr B. Zagórnego 23a

(ZBOWiD)

 

tel. 32 360 29 04

Dąbrowa Górnicza,
ul. Królowej Jadwigi 52a

 

tel. 32 268 32 65

 

Dąbrowa Górnicza,
ul. Żeromskiego 2.

Przychodnia QMEDIC

 

tel. 505 389 243

Wojkowice, 
ul. Sobieskiego 286

 

tel. 512 435 688

Wojkowice, 
ul. PCK 1 (przychodnia)

 

tel. 32 360 29 04